BLOG MAFRA

Jak czyścić felgi aluminiowe

Jak czyścić felgi aluminiowe.

Aby zachować piękny wygląd samochodu, bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak skutecznie czyścić i polerować felgi aluminiowe. 

Faktem jest, że felgi aluminiowe z czasem ulegają korozji i sprawiają, że Twój samochód sprawia wrażenie starego i zniszczonego. Dbanie o felgi i opony samochodowe to jednak nie tylko kwestia estetyczna, ale także sposób na utrzymanie ich w dobrym stanie.

Chcesz zadbać o swoje felgi? Zrób to razem z nami! 

Na samym początku sprawdź, czy felgi są zimne, aby nie doszło do ich uszkodzenia. Następnie spłucz je silnym strumieniem wody, aby usunąć najgrubsze zanieczyszczenia i zmiękczyć powstały na nich osad. Kolejny krok to zastosowanie preparatu SPLENDORLEGA dedykowanego do aluminiowych i magnezowych felg, który skutecznie pozbędzie się najbardziej uciążliwych zabrudzeń – nawet tych najbardziej zaschniętych. Nie posiada w składzie kwasów oraz sody kaustycznej, zatem jest to produkt całkowicie bezpieczny dla każdego rodzaju felg. Użycie środka SPLENDROLEGA jest bardzo proste, dzięki poręcznej butelce z atomizerem. Wystarczy, że rozpylisz produkt na felgę z odległości około 20 cm. Odczekaj chwilę, aby produkt mógł zacząć działać, po czym sięgnij po pędzel lub gąbkę. 

Ab ułatwić proces czyszczenia i pielęgnacji felgi, zaopatrz się w pędzel MAFRA RED. Dla Twojej wygody, mamy w ofercie pędzle o różnej średnicy, które zapewniają precyzyjne użytkowanie oraz pewny chwyt. Są odporne na odkształcenia, zużycie i ścieranie – nawet do 8 razy bardziej niż inne pędzle dostępne na rynku. Dzięki nim dotrzesz do najbardziej niedostępnego miejsca, a efekt Twojej pracy będzie jeszcze bardziej satysfakcjonujący. Gwarantujemy, że już nigdy nie sięgniesz po inny pędzel! 

Następie dokładnie spłucz felgi z resztek produktu i osusz je. 

Pamiętaj, aby dokładnie opłukać pędzel po skończonym czyszczeniu felg – dzięki temu posłuży na dłużej!

I gotowe! Twoje felgi są jak nowe!

Jesteśmy międzynarodowym liderem w zakresie produktów i dostaw do myjni samochodowych. Odkryj nasze produkty i rozwiązania dotyczące wszystkich operacji myjni samochodowych: mamy urządzenia do mycia samochodów dla profesjonalistów i przemysłu.