BLOG MAFRA

Jak usunąć plamy i zacieki po wodzie (Waterspoty)

Plamy i zacieki po wodzie to najpopularniejszy problem, z którym musimy się zmierzyć w naszym domu oraz… w naszym samochodzie! Woda, którą używamy do mycia naczyń, kąpieli, oraz wreszcie, do mycia samochodu, charakteryzuje się wysokim stopniem twardości. Oznacza to, że domycie mytej powierzchni będzie wymagało od nas więcej wysiłku oraz specjalnie dobranych środków.

Osady po twardej wodzie (inaczej: waterspoty) powstają przez zawarte w niej wyższe niż normalne stężenie magnezu, wapnia, niekiedy też manganu i żelaza. Właśnie dlatego sprzątanie domu czy mycie samochodu staje się trudniejsze, a w najgorszym przypadku powstaje z początku niewielki osad, który wkrótce zacznie rzucać się w oczy, przez narastanie warstwy. Wtedy mamy już do czynienia z kamieniem. To osad, który nie wygląda estetycznie. Lakier, oprócz występujących na nim plam, staje się matowy i cały samochód wygląda na stary i zniszczony. Niestety, nie można się tego pozbyć za pomocą tradycyjnych środków do mycia.

Brzmi groźnie? Bez obaw, mamy na to sposób! W naszej firmie jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność.

MANIAC LINE WATER SPOT MINERAL REMOVER to profesjonalny, dokładnie przebadany produkt, który powinien zagościć w każdym samochodzie, aby móc w każdej chwili po niego sięgnąć. Nasz środek do czyszczenia plam i zacieków po wodzie, jest nieścierny i bardzo łatwy w użyciu. Skutecznie usuwa nawet te najmocniej zakotwiczone zanieczyszczenia mineralne (wapno, pozostałości soli, żelazo, magnez itp.). Używanie MANIAC LINE WATER SPOT MINERAL REMOVER jest całkowicie bezpieczne dla Ciebie i Twojego pojazdu (nie uszkadza lakieru i nie pogłębia uszkodzeń).

Widzisz pierwszy osad po twardej wodzie na lakierze Twojego samochodu? Oto, co należy zrobić:

1.     Umyj dokładnie samochód.

2.  Na suchej powierzchni rozprowadź MANIAC LINE WATER SPOT MINERAL REMOVER bezpośrednio na powierzchnię i zaczekaj 30 sekund. (W przypadku pozostawienia produktu na lakierze dłużej, niż tu wskazano, środek może wyschnąć i nie spełni swojej funkcji).

3.     Za pomocą ściereczki z mikrofibry, wytrzyj dokładnie czyszczoną powierzchnię auta.

4.     Sięgnij po kolejną ściereczką, musi być sucha oraz miękka, i przetrzyj powierzchnię raz jeszcze.

5.     Gotowe!*

*Jeżeli osad po wodzie był starszy i jest na całym samochodzie, to normalne, że będzie bardziej uporczywy. Powtórz wskazane przez nas 5 kroków na każdym elemencie Twojego samochodu. Gdy skończysz jeden, spłukaj go zimną wodą, i zacznij czyszczenie kolejnej części auta.

MANIAC LINE WATER SPOT MINERAL REMOVER nadaje się również do mycia szyb, jeśli masz zamiar nałożyć na nią powłokę przeciwdeszczową lub nano szkła. Dla najlepszych efektów, wyczyść najpierw jedną połowę szyby, spłukaj zimną wodą, następnie umyj drugą połowę.

Jeżeli osad pojawił się na elementach trudniej dostępnych, jak np.: plakietki, tabliczki, naklejki, śrubki itp., użyj pędzla lub szczotki, najlepiej z miękkim włosiem.

Jesteśmy międzynarodowym liderem w zakresie produktów i dostaw do myjni samochodowych. Odkryj nasze produkty i rozwiązania dotyczące wszystkich operacji myjni samochodowych: mamy urządzenia do mycia samochodów dla profesjonalistów i przemysłu.