BLOG MAFRA

Jak odświeżyć klimatyzację

W upalne dni, każdy kierowca, po odpaleniu samochodu, włącza klimatyzację, aby znacznie obniżyć temperaturę w pojeździe. To niebywała ulga, zwłaszcza, że temperatura w aucie jest znacznie wyższa, gdy np. stoi zaparkowane w słońcu. Powinniśmy zadbać o stan techniczny klimatyzacji w naszym samochodzie, abyśmy w bezpieczny i przyjemny sposób mogli z niej korzystać, szczególnie w sezonie letnim, gdzie chłodniejsze pomieszczenia pozwalają złapać nam oddech. Ale nie wolno zapominać o utrzymaniu klimatyzacji w dobrym stanie również zimą.

Systematyczne czyszczenie klimatyzacji pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Należy pamiętać o tym, że nieprzyjemny zapach z nawiewu wcale nie jest pierwszą oznaką, że coś się dzieje – to skutek zaniedbania. Zakłada się, że odgrzybianie klimatyzacji można przeprowadzać raz do roku, jeżeli nie wzbudza ona naszych podejrzeń i działa jak należy. Zalecamy przeprowadzać proces czyszczenia na początku wiosny. Wysoki poziom wilgoci, który utrzymuje się jesienią oraz zimą, może doprowadzić do rozwoju mikroorganizmów wewnątrz układu klimatyzacji. Efektem będzie nieprzyjemny zapach po jej uruchomieniu.

Zastanawiasz się, jak się do tego zabrać i jakie środki będą do tego najlepsze?

ODORBACT OUT to nasz specjalny spray dezynfekujący do klimatyzacji samochodów. Dlaczego jest najlepszy? Bo jest prosty w obsłudze! Eliminuje nieprzyjemne zapachy: po intensywnie przyprawionym jedzeniu, po dymie papierosowym, ale nie tylko! Usunie każde zalegające w układzie zanieczyszczenia – wszelkie bakterie, pleśnie i grzyby. ODORBACT OUT to specjalnie opracowana formuła, która zadba o stan Twojej klimatyzacji po to, abyś mógł cieszyć się czystym i świeżym powietrzem z dodatkiem kompozycji zapachowych. W naszym sklepie internetowym dostępne są aż 3 wyjątkowe zapachy: talkunowego samochodu oraz cytrynowy.

Tak, jak wspomnieliśmy, sposób użycia ODORBACT OUT jest łatwy, a cały proces czyszczenia oraz dezynfekcji nie zajmie Ci więcej niż 15 minut. Zanim jednak rozpoczniesz, upewnij się, że filtry są dokładnie wyczyszczone. Zanieczyszczenia na nich mogą niekorzystnie wpłynąć na efekt końcowy po użyciu sprayu. Aby zdezynfekować cały samochód, otwórz każdy schowek. Upewnij się, że otwory wentylacyjne są otwarte (ustaw wentylację na maksimum), a okna szczelnie zamknięte. Gdy to zrobisz, uruchom samochód i włącz klimatyzację. Wstrząśnij puszką ODORBACT OUT i umieść ją na dywaniku po stronie pasażera – strumień nie może bezpośrednio uderzać w deskę rozdzielczą. Wciśnij zawór puszki, opuść samochód, zamknij drzwi i odczekaj 10 minut. Tyle czasu potrzebuje ODORBACT OUT. Następnie przewietrz samochód – gotowe!

Tak prosta i szybka czynność wykonywana systematycznie, przynajmniej raz w roku, to gwarancja czystego powietrza w Twoim samochodzie. Dodatkowym atutem jest wybrana kompozycja zapachowa ODORBACT OUT, która sprawi, że cały ten proces będzie przyjemny i wyczekiwany. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, wybierz swój ulubiony zapach i ciesz się świeżym powietrzem!

Jesteśmy międzynarodowym liderem w zakresie produktów i dostaw do myjni samochodowych. Odkryj nasze produkty i rozwiązania dotyczące wszystkich operacji myjni samochodowych: mamy urządzenia do mycia samochodów dla profesjonalistów i przemysłu.