BLOG MAFRA

Jak wyczyścić przyczepę kempingową

Właściciele przyczep kempingowych z niecierpliwością wyczekują kolejnego sezonu letniego, aby móc udać się w fascynującą podróż. Przynajmniej raz w roku należy dokładnie umyć taki pojazd kempingowy – na zewnątrz oraz wewnątrz. Wiemy, jak trudna jest to czynność. Trzeba do niej podejść znacznie inaczej niż do mycia samochodu osobowego oraz użyć przy tym znacznie silniejszych, a przy tym bardziej wydajnych środków. Myślisz, że to niemożliwe? Z nami wszystko jest możliwe!

PULICAMPER to absolutny niezbędnik, jeśli posiadasz przyczepę kempingową. To skuteczny detergent, zdolny do usuwania nawet najbardziej uporczywych plam po tłuszczu, smogu oraz śladów po owadach – których w sezonie letnim nie sposób się pozbyć. Nieestetyczne czarne zacieki to powszechny problem. Powstają one po deszczu, który w kontakcie z gumowymi elementami rynien, szyb bocznych czy iluminatorów, wysycha i pozostawia po sobie czarne smugi. PULICAMPER świetnie sobie z nim poradzi. Preparat przeznaczony jest do rozcieńczania w proporcji 1:10 – i to ogromna zaleta tego produktu, ponieważ starczy Ci na bardzo długo!

O wszelkie tkaniny przyczepy kempingowej również trzeba zadbać. W tym pomoże Ci nasz środek do impregnacji tkanin IDROSTOP, który jednocześnie nada im hydrofobowych właściwości. Tkaniny zyskają dodatkową ochronę przed deszczem, żywicą, promieniowaniami UV, kremami, olejami oraz ptasimi odchodami. IDROSTOP jest idealny do zabezpieczenia markiz, baldachimów oraz osłon przeciwsłonecznych. Preparat pozwala na parowanie włókien, a to z kolei zapobiega powstawaniu ładunków elektrostatycznych. Zmniejsza także ryzyko powstawania pleśni. 

Nie zapominajmy o elementach szklanych, drewnianych oraz metalowych. Kompleksowe czyszczenie całej przyczepy kempingowej pozwoli nam jeszcze bardziej cieszyć się zaplanowaną, długą wycieczką. Pewnie się zastanawiasz, czy istnieje właściwie taki preparat, który byłby zdolny wyczyścić szkło, LCD, metal i drewno? Tak, istnieje, a żeby nie było mało, jest w pełni biodegradowalny! SPLIT, to nasz wielozadaniowiec. Ma bardzo silne działanie odtłuszczające ze skutecznym działaniem czyszczącym. Usunie każde zabrudzenia z każdej powierzchni: szyby, wnętrza samochodów, urządzenia sanitarne, meble, elementy plastikowe, okulary, lustra, kryształy, piekarniki, kuchenki oraz lodówki. Dodatkowym atutem środka SPLIT jest jego piękny, świeży zapach, który jest zwieńczeniem całego procesu sprzątania.

Czyszczenie przyczepy kempingowej, dla lepszych efektów, powinno odbywać się przed lub po sezonie letnim. Przywrócenie im blasku to kwestia nie tylko estetyczna, ale zdecydowanie ułatwia korzystanie z pojazdu i wydłuża jego żywotność. Pomimo wysiłku, jaki trzeba włożyć w ten proces, gwarantujemy, że przy użyciu naszych środków do ręcznego mycia samochodów kempingowych  (PULICAMPER), markiz oraz rolet (IDROSTOP) oraz wszelkich elementów szklanych, drewnianych, plastikowych czy metalowych (SPLIT) – uzyskasz pożądane efekty już po pierwszym myciu. Zapraszamy do naszego sklepu!

Jesteśmy międzynarodowym liderem w zakresie produktów i dostaw do myjni samochodowych. Odkryj nasze produkty i rozwiązania dotyczące wszystkich operacji myjni samochodowych: mamy urządzenia do mycia samochodów dla profesjonalistów i przemysłu.