BLOG MAFRA

Pre wash / mycie wstępne – dlaczego warto

Zanim przejdziesz do kompleksowego sprzątania swojego auta, warto je odpowiednio przygotować. Pierwszym etapem mycia auta jest tzw. mycie wstępne (pre wash) i wpływa ono bardzo korzystnie na ostateczny efekt całego procesu. To zaledwie kilka minut, podczas których pozbędziesz się tej pierwszej, luźnej warstwy zanieczyszczeń. Takim sposobem oszczędzisz sobie czas, produkty oraz przyszłe, niekorzystne dla Twojego auta skutki.

Pewnie zastanawiasz się, jak wygląda mycie wstępne? Już spieszymy z odpowiedzią. Na samym początku warto zadbać o to, aby samochód stał w miejscu zadaszonym lub zacienionym, ze względu na to, że niektóre produkty, w kontakcie z promieniami słonecznymi, mogą stracić swoje właściwości. Gdy upewnisz się, że wszystkie drzwi są zamknięte, możemy już przejść do mycia wstępnego. Całą powierzchnię auta należy spryskać aktywną pianą FOAM GUN PREWASH. Ten produkt usunie 90% zabrudzeń oraz zmniejszy ryzyko powstania mikrorys oraz smug przy kolejnych etapach czyszczenia. FOAM GUN PREWASH możesz stosować przy pomocy myjki ręcznej lub, jeśli posiadasz, za pomocą pistoletu do piany.

W naszej ofercie znajdziesz także coś na bardziej uporczywe zabrudzenia. Nasz profesjonalny, antystatyczny detergent SUPERMAFRASOL do mycia wstępnego w pojemności 900 ml posłuży Ci na bardzo długo, ponieważ jest przeznaczony do rozcieńczania. To bestseller w sektorze profesjonalnym – nie bez powodu. SUPERMAFRASOL poradzi sobie z takimi zabrudzeniami jak: zaschnięte owady, smary, tłuszcze, osady węglowe, smog, oleje napędowe itp. Możesz umyć nim maszyny budowlane, rolnicze, silniki, kontenery – co tylko zapragniesz, bo nasz produkt poradzi sobie ze wszystkim. Klienci pokochali SUPERMAFRASOL za prostotę jego użycia, szybkość działania i piorunujące efekty. Używając tego produktu do mycia wstępnego, ułatwisz i skrócisz sobie cały proces czyszczenia karoserii.

Dlaczego warto poddawać samochód myciu wstępnemu? Już wspomnieliśmy o tym, że to usprawnia cały proces czyszczenia, co już samo w sobie jest ogromnym atutem, lecz nie jedynym. Pozbywając się wszelkich zanieczyszczeń organicznych oraz innych zabrudzeń z karoserii, minimalizujesz ryzyko zarysowania swojego auta, do którego mogłoby dojść podczas późniejszego mycia ręcznego. To nie tylko lepszy efekt i zdecydowanie bardziej czysty samochód, ale również dbanie o jego kondycję. Dlatego zdecydowanie polecamy każdemu kierowcy, aby poświęcił te kilka minut na aplikację jednego z naszych topowych produktów do mycia wstępnego (FOAM GUN PREWASH, SUPERMAFRASOL). Ten etap zdecydowanie stanie się Waszym ulubionym, o czym przekonacie się już po pierwszej próbie!

Jesteśmy międzynarodowym liderem w zakresie produktów i dostaw do myjni samochodowych. Odkryj nasze produkty i rozwiązania dotyczące wszystkich operacji myjni samochodowych: mamy urządzenia do mycia samochodów dla profesjonalistów i przemysłu.