BLOG MAFRA

Jak dbać o czarny lakier

Czarne samochody zawsze prezentują się elegancko i stylowo, lecz nie bez powodu potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Na czarnym lakierze łatwo zauważyć drobne zarysowania, smugi i zabrudzenia. Na jasnym lakierze zdecydowanie trudniej to dostrzec. Jak zatem sprawić, aby samochód odzyskał swój dawny blask i luksusowy wygląd? Uwierzysz, gdy powiemy, że możesz to zrobić sam? Tak, to możliwe! Naszym zadaniem jest dostarczyć Ci odpowiednie produkty, które pomogą Ci utrzymać nieskazitelny wygląd Twojego auta.

Właściciele ciemnych samochodów doskonale wiedzą, jak starannie trzeba o nie dbać. Każda, nawet najdrobniejsza rysa, natychmiast rzuca się w oczy.  Przy nieodpowiedniej konserwacji, oprócz nieestetycznych mankamentów, czarny lakier może ulec zmatowieniu. W takiej sytuacji, koniecznie zastosuj nasz produkt MANIAC LINE BLACK&WRAP SHAMPOO – to produkt 2w1, przeznaczony do czarnych samochodów, karoserii oklejonych foliami PFF oraz z matowym wykończeniem.

MANIAC LINE BLACK&WRAP SHAMPOO dokładnie oczyszcza czarny lakier, usuwając przy tym najbardziej uporczywe zabrudzenia. Środek należy rozcieńczyć – 4 nakrętki produktu w 8 litrach wody, co czyni go bardzo wydajnym. Formuła produktu zapobiega powstawaniu osadów mineralnych na karoserii. Dzięki temu, że nie ma w nim wosku, możesz go używać na matowej powierzchni – a wiemy, jak przylega do niej brud, BLACK&WRAP SHAMPOO zdecydowanie sobie z nim poradzi!

Zanieczyszczenia mineralne (pozostałości soli, wapnia, saletry cementowej itp.) prowadzą do powstania uporczywego kamienia, dlatego w tej sytuacji należy działać szybko. Niestety, zwykłe mycie wodą z mydłem nie będzie wystarczające. Niezbędne są odpowiednie, dedykowane środki, takie jak WATER SPOT MINERAL REMOVER, który zdecydowanie, w profesjonalny sposób, usunie plamy i zacieki po wodzie z powierzchni samochodu – nie tylko czarnego! Używanie WATER SPOT MINERAL REMOVER jest całkowicie bezpieczne i możesz używać go również na jasnym lakierze. Płyn rozpuszcza i usuwa nawet te mocno zakotwiczone zanieczyszczenia mineralne. Przed nałożeniem powłoki przeciwdeszczowej lub nano szkła możesz nim umyć szybę samochodu – w ten sposób pozbędziesz się nieestetycznych zacieków.

Końcowy etap mycia ciemnego samochodu uznajemy za najważniejszy oraz najbardziej satysfakcjonujący. To właśnie ten moment pozwoli uzyskać Ci efekt nowego, niczym prosto z salonu, lśniącego auta. Hydrofobowy wosk CERAMIC ULTRA SPEED WAX z polimerami ceramicznymi to zagwarantuje. Czarny lakier odzyska swój głęboki i pełny kolor z efektem lśniącego, „mokrego wykończenia”. Ten produkt łączy w sobie najlepsze cechy wosków z zaawansowaniem technologicznym, jakie niesie ze sobą ochronna nanoceramika. Polimery ceramiczne wiążą się z powierzchnią, w efekcie odpychają od niej wodę, zanieczyszczenia oraz szkodliwe promieniowanie UV. To must have miłośników swoich samochodów!

Te 3 produkty pomogą Ci uzyskać pożądane rezultaty niemal natychmiast. Nie wierzysz? Sprawdź sam!

Jesteśmy międzynarodowym liderem w zakresie produktów i dostaw do myjni samochodowych. Odkryj nasze produkty i rozwiązania dotyczące wszystkich operacji myjni samochodowych: mamy urządzenia do mycia samochodów dla profesjonalistów i przemysłu.