BLOG MAFRA

Jak polerować reflektory samochodowe w 5 krokach

Zdobycie zestawu do renowacji reflektorów jest niezbędne dla tych, którzy w dzisiejszych czasach chcą zadbać o swój samochód.

Przytłumione reflektory to problem, który nęka wielu kierowców w każdym samochodzie iw każdym kraju. W rzeczywistości materiał, z którego są wykonane, z czasem staje się nieprzezroczysty. Przyczyną są czynniki atmosferyczne. Smog i ciepło słoneczne w rzeczywistości nagrzewają plastik i prowadzą do jego degradacji, zmniejszając widoczność w nocy, a także negatywnie wpływając na estetykę.

Reflektory samochodu są nieustannie „bombardowane” przez czynniki atmosferyczne zarówno latem, jak i zimą, dlatego należy o nie dbać dokładnie czyszcząc reflektory samochodowe.

Jak czyścić reflektory samochodowe za pomocą zestawu do odnawiania reflektorów, zestawu do renowacji reflektorów Mafra?

Aby szybko i łatwo wyczyścić reflektory samochodowe i przywrócić przezroczystość pożółkłych reflektorów, możesz użyć specjalnego ZESTAWU DO ODNAWIANIA OŚWIETLENIA MAFRA, który pozwala przywrócić pierwotną przezroczystość reflektorów i poprawić skuteczność świateł. W skład zestawu wchodzą:

  •     dwa preparaty (polerka i uszczelniacz do reflektorów);
  •     siedem papierów ściernych;
  •     poliuretanowa podstawka do polerowania, która służy do usuwania zabrudzeń osadzających się na szkle i czyszczenia nieprzezroczystych reflektorów.


HEADLIGHT RENEWAL KIT to produkt przeznaczony specjalnie do polerowania reflektorów samochodowych w krótkim czasie i przywracania pożółkłych reflektorów pierwotnej wigoru i przejrzystości.

Aby wyczyścić reflektory samochodu, wystarczy wykonać serię 5 małych kroków, które są szybkie i łatwe przy użyciu ZESTAWU DO RENOWACJI OŚWIETLENIA


1. Umyj reflektory, aby usunąć najbardziej powierzchowne zabrudzenia.

Usunięcie większości brudu jest konieczne, aby uniknąć pracy na powierzchni, która nie jest gotowa do obróbki: zanieczyszczenia i brud mogą wpłynąć na końcowy efekt obróbki reflektorów samochodowych.


2. Wyznacz powierzchnię latarni.

Aby zabezpieczyć tylko plastikową część reflektorów, użyj taśmy papierowej i oddziel obszar wokół reflektora. Uszczelki reflektorów i karoserii nie zostaną w ten sposób naruszone.


3. Użyj papieru ściernego.

Tak zwany szlam, czyli brud, który z biegiem czasu osadza się na lampach i który powoduje, że stają się one nieprzezroczyste i żółte, należy usunąć przy pomocy niewielkich umiejętności manualnych, aby uzyskać naprawdę przejrzysty efekt końcowy.

Następnie użyj papieru ściernego, zanurz go w wodzie i za pomocą podpórki zacznij przesuwać papier po powierzchni światła krótkimi i szybkimi ruchami poziomymi i pionowymi. W zestawie do wymiany reflektorów znajduje się specjalny poliuretanowy wspornik do przeprowadzenia tej operacji.

Po użyciu papieru ściernego reflektor będzie wydawał się nieprzezroczysty, ponieważ osłona ochronna lampy została usunięta, a oryginalna chropowata i nieprzezroczysta powierzchnia zostanie przywrócona.

Po użyciu zwykłego papieru ściernego należy przejść do głębszego stopnia wypolerowania reflektora drobniejszym ziarnem ściernym. Aby to zrobić, użyj pasków o ziarnistości 3000 i 5000, małych krążków ściernych, które są w stanie rozjaśnić nieprzezroczystość pozostawioną za pomocą tradycyjnych papierów ściernych i ujednolicić powierzchnię reflektora.

W zależności od osiągniętego stopnia utlenienia i nierówności, które można wyczuć na powierzchni światła, wybierz rodzaj listwy, której chcesz użyć. Jeśli reflektor nie jest szczególnie zużyty, użyj bezpośrednio niebieskiego, jeśli nadal jest bardzo szorstki w dotyku, użyj najpierw brązowego.


4. Użycie pasty do polerowania.

Gdy plastik będzie całkowicie gładki i gładki, będzie można nałożyć lakier za pomocą prostych wacików. Lakier pełni funkcję rozjaśniania, polerowania, wykańczania plastiku i przywracania mu wigoru. Po zakończonej operacji usuń nadmiar szmatką i usuń taśmę klejącą.

W tym momencie latarnia będzie przezroczysta i błyszcząca.


5. Zakończ operację za pomocą uszczelniacza do reflektorów.

Uszczelniacz pełni funkcję zabezpieczenia i konserwacji wykonanej pracy oraz uszczelnienia plastikowej powierzchni reflektora. Rozłóż produkt szmatką, aby uzyskać maksymalną jasność soczewki reflektora.
Praca skończona!

Zdziwisz się, jak bardzo światła przednie, które z powrotem będą czyste, dodadzą Twojemu samochodowi więcej blasku we wszystkich zmysłach, zarówno pod względem estetyki, jak i widoczności na drodze. Pomiędzy zimą a latem, lato to najlepszy czas na dbanie o reflektory i czyszczenie ich w razie potrzeby.

Nie zapomnij upewnić się, że w nocy wiązka światła jest prawidłowo wyświetlana.

Jesteśmy międzynarodowym liderem w zakresie produktów i dostaw do myjni samochodowych. Odkryj nasze produkty i rozwiązania dotyczące wszystkich operacji myjni samochodowych: mamy urządzenia do mycia samochodów dla profesjonalistów i przemysłu.