Nawet pozornie czysty samochód mogą pokrywać zanieczyszczenia, które są praktycznie niewidoczne gołym okiem. Powierzchnia samochodu wydaje się matowa i szorstka w dotyku.


Jest to spowodowane takimi zanieczyszczeniami jak smog, pył hamulcowy, lotna rdza, owady czy żywica, które nagromadziły się podczas normalnego użytkowania samochodu i których tradycyjne mycie nie było w stanie usunąć.


Jak możemy sprawdzić, czy na naszym aucie jest niewidoczny brud? Polecamy bardzo prosty i zarazem bardzo skuteczny test. Po dokładnym umyciu samochodu weź cienką plastikową torebkę, włóż do niej palce i bardzo ostrożnie przejedź nią po karoserii. Natychmiast poczujesz, a nawet usłyszysz chropowatość lakieru.


Do usuwania takich zanieczyszczeń firma Mafra stworzyła zestaw Regénera Carrozzeria, który jest idealny do odnawiania karoserii poprzez eliminację smogu, pozostałości ptasich odchodów, owadów i zanieczyszczeń metalicznych.


Po mechanicznej dekontaminacji za pomocą zestawu Regénera Carrozzeria, worek foliowy będzie przepływał po karoserii idealnie, niemal bezszelestnie.


Zestaw nadwozia Mafra Regénera składa się z następujących produktów:
• quick detailer Fast Cleaner 500 ml, szybki środek do czyszczenia na sucho. Fast Cleaner, dzięki swojej bezsilikonowej formule, jest doskonałym lubrykantem, działa zawieszająco na brud, ułatwiając jego usunięcie za pomocą Clay Bar.
• Clay Bar Soft pasta odkażająca do karoserii, glinka o gramaturze 100 g, która z łatwością usuwa z karoserii zanieczyszczenia przemysłowe, film drogowy, ptasie odchody, pozostałości po owadach i żywicy oraz pozostałości żelaza, takie jak ślady okładzin hamulcowych z felg aluminiowych. Nadaje się również do ciemnych lakierów, oczyszcza karoserię eliminując wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.
 mikrofibrę techniczną Heavy Work.


Po mechanicznej dekontaminacji Twoja karoseria znów będzie gładka i gotowa do wykończenia woskami ochronnymi.


Jak używać
Pamiętaj, aby pracować w pomieszczeniu lub w cieniu, na chłodnej powierzchni i dokładnie umyć przed i po użyciu Clay Bar Soft. 


Krok 1: Pierwszą rzeczą do zrobienia jest podzielenie Clay Bar na dwie lub więcej części, aby móc z niej wygodnie korzystać i uniknąć konieczności wyrzucenia jej w przypadku przypadkowego upuszczenia, podczas którego do Clay Bar Soft mogłyby przykleić się zanieczyszczenia mogące uszkodzić karoserię podczas użytkowania. Następnie należy uformować w dłoniach z Clay Bar Soft kulę.


Krok 2: Nasmaruj powierzchnię. Kula musi zostać zmiażdżona, aby utworzyć coś w rodzaju dysku. Bardzo ważna jest praca w cieniu i przy zimnej karoserii, ale również stałe zwilżanie Clay Bar Soft preparatem Fast Cleaner, nakładając go na karoserię i na samą Clay Bar. Dzięki temu będzie można swobodnie przesuwać ją po powierzchni delikatnymi pionowymi i poziomymi ruchami.


Dekontaminacja mechaniczna: działamy na małych obszarach, aż karoseria przestanie być szorstka, a Clay Bar Soft będzie przesuwała się równomiernie. Będziesz pod wrażeniem ilości zebranego brudu! Na koniec spryskaj czyszczoną część środkiem Fast Cleaner i przetrzyj dostarczoną w zestawie ściereczką z mikrofibry Heavy Word, aby usunąć wszelkie pozostałości po dekontaminacji i wysuszyć karoserię. Clay Bar Soft może być stosowana na każdym rodzaju powierzchni, o ile nie jest ona porowata. Zielone światło zatem dla szyb, zderzaków, części z tworzyw sztucznych, a nawet felg aluminiowych, gdzie Clay Bar Soft doskonale nadaje się do usuwania śladów smoły i okładzin hamulcowych.


Konserwacja Clay Bar: Clay Bar Soft nie jest jednorazowa. Po użyciu i „zabrudzeniu” wystarczy ją ponownie ugniatać rękami, aby wydobyć nową, czystą i nieskazitelną powierzchnię do ponownego użycia. Będzie trzeba ją wymienić tylko wtedy, gdy uformowanie czystej kuli nie będzie już możliwe. Aby utrzymać ją w idealnym stanie, po prostu umieść ją w oryginalnym opakowaniu i odpowiednio nasmaruj przed przechowywaniem. Radzimy używać różnych kawałków Clay Bars do karoserii i do „trudnych” części, aby nie ryzykować zarysowania karoserii twardszymi pozostałościami.


Prezentacja wideo

Inne produkty w kategorii - (4)