BLOG MAFRA

Jak czyścić wnętrza samochodu z tkaniny

Czeka Cię długa podróż samochodem? Lubisz wybierać dłuższe trasy w drodze do pracy? A może lubisz jeździć do nieznanych miejsc, bo lubisz przygodę? Bez względu na to, którą odpowiedź wybierzesz, zauważ, że w spędzamy w samochodzie znaczną część dnia. Warto zadbać o komfort jazdy oraz o to, aby wnętrze Twojego samochodu było czyste i wygodne. Możesz zacząć od pielęgnacji i czyszczenia foteli samochodowych.

Wiele samochodów jest wyposażonych w tapicerkę i siedzenia z tkaniny. Dzisiaj przedstawimy Ci kilka wskazówek, jak pielęgnować i czyścić siedzenia, w przypadku wystąpienia plam lub nieoczekiwanego zabrudzenia.

Oto kilka sposobów prawidłowego czyszczenia siedzeń i tapicerki:

Usuń kurz i brud, który osiadł i nagromadził się na siedzeniach. Zalecamy to zrobić za pomocą odkurzacza lub zwykłej szczotki.

Aby upewnić się, że pozostałości kurzu zostały usunięte, zalecamy wykonanie prostego testu – uderz w fotelik trzepaczką do dywanów lub dłońmi, i sprawdź, czy nie wydobywa się z niego nadmiar kurzu.

Może to brzmieć jak „tania” metoda, ale możemy zagwarantować, że zadziała. Jeśli nie wykonasz tego kroku, możesz zmieszać detergent, który zastosujemy z brudem na miejscu, wyrządzając więcej szkody niż pożytku.

Kolejną ważną wskazówką jest równomierne stosowanie środków czyszczących na całej powierzchni siedzenia (nie tylko w częściach, gdzie pojawiły się plamy). W ten sposób całe siedzenie zostanie dokładnie wyczyszczone.

Pamiętaj, że możesz zapobiegać powstawaniu plam. Wystarczy, że okna w Twoim samochodzie będą dobrze zamknięte. Dzięki temu unikniesz zanieczyszczeń „z zewnątrz”, a gdy dojdzie do zabrudzenia wskutek jedzenia, bądź wylania napoju, będziesz mógł szybko zareagować używając FLASH SPRAY. To produkt wyposażony w specjalną ergonomiczną szczoteczkę poprawiającą działanie produktu, posiada formułę z efektem „Odour Stop”, skuteczną w usuwaniu wszelkich plam przypadkowego zabrudzenia, takich jak: ślady po jedzeniu, różne osady np. po paleniu papierosów, a także, świetnie neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Jeśli chcesz głęboko oczyścić tkaninę, użyj TRATTAMENTO TESSUTI 3w1. Ten środek zawiera specjalną aktywną piankę, która nie moczy tkaniny. Usunie najbardziej uporczywe plamy, nawet te po tłuszczu!

Jesteśmy międzynarodowym liderem w zakresie produktów i dostaw do myjni samochodowych. Odkryj nasze produkty i rozwiązania dotyczące wszystkich operacji myjni samochodowych: mamy urządzenia do mycia samochodów dla profesjonalistów i przemysłu.