BLOG MAFRA

Jak wyczyścić silnik samochodu odtłuszczaczem

Części mechaniczne, silnik i zewnętrzne powierzchnie auta łatwo brudzą się olejem, smogiem, komarami, olejem napędowym, smarami i plamami. W takich okolicznościach potrzebny jest odtłuszczacz odpowiedni do czyszczenia silnika samochodu i skutecznego usuwania śladów i pozostałości smaru z zewnątrz, bez ryzyka uszkodzenia obrabianych części.

Zobaczmy razem kilka przydatnych kroków, które należy wykonać, aby prawidłowo wyczyścić silnik samochodu

  • Przeprowadzić czyszczenie w przestronnym i otwartym miejscu, ewentualnie w myjni samochodowej, która pozwala, aby brud z silnika nie uszkadzał otaczających obszarów i był odprowadzany do odpowiednich układów wydechowych
  • Zabezpiecz układy elektryczne silnika zakrywając je plastikiem (do tego nadaje się torba na zakupy). Mogą ulec uszkodzeniu w wyniku nadmiernego używania wody.
  • Chronić wlot powietrza do silnika przed dopływem wody. Możliwe jest również użycie w tym przypadku plastiku do zakrycia tuby
  • Nałóż odtłuszczacz samochodowy na części silnika
  • Spłucz wodą, wilgotną ściereczką lub sprężonym powietrzem
  • Pozostaw silnik do wyschnięcia, aż straci całą wilgoć
  • Usuń wszystkie zużyte tworzywa sztuczne i zabezpieczenia


Odtłuszczacze samochodowe Ma-Fra

Gdy jest już jasne, jakie czynności należy wykonać, aby wyczyścić silnik samochodu, możemy przejść do wyboru produktu, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

Szybki i łatwy w użyciu odtłuszczacz czy bardziej energiczny odtłuszczacz, który wymaga większej uwagi w aplikacji?

    Gotowy do użycia odtłuszczacz samochodowy: HP 12, szybki i łatwy odtłuszczacz do bezpiecznego stosowania na silniku i na zewnętrznych powierzchniach samochodu lub pojazdu.

Jego formuła została zaprojektowana tak, aby oddziaływać na mechaniczne części silnika, zewnętrzne tworzywa sztuczne, profile aluminiowe, czyszcząc rurę wydechową i maskę samochodu.

HP 12 jest łatwy w użyciu, ponieważ wystarczy spryskać go bezpośrednio na miejsca pokryte smarem i smarem, a następnie przetrzeć wilgotną szmatką, bez konieczności spłukiwania, chyba że trzeba sięgnąć do głębszych części silnika.

    Odtłuszczacz o dużej sile czyszczącej do stosowania z rozcieńczeniami: SUPERMAFRASOL

Jeśli z drugiej strony potrzebujesz bardziej energetycznego i mocniejszego detergentu, który jest w stanie wyeliminować jeszcze więcej uporczywości i zaskorupiałego tłuszczu, polecamy SUPERMAFRASOL.

SUPERMAFRASOL to odtłuszczacz przeznaczony do użytku profesjonalnego zdolny do usuwania tłuszczu, oleju, smogu, komarów, oleju napędowego, brudu i plam. W samochodzie może być stosowany jako detergent do mycia silnika samochodu, czyszczenia felg, a także usuwania „filmu drogowego” karoserii, zawsze stosując różne rozcieńczenia.

Będąc produktem do ręcznego rozcieńczania, jego działanie odtłuszczające może być większe niż Hp 12 w zależności od zastosowanego rozcieńczenia. Zalecamy zawsze stosować się do zalecanych rozcieńczeń i aplikować za pomocą nebulizatora lub opryskiwacza (na rynku są bardzo wygodne 1L). Konieczna jest dobra faza końcowego płukania

SUPERMAFRASOL może być również stosowany w różnych branżach profesjonalnych, takich jak warsztaty, przemysł, transport, place budowy. Doskonale nadaje się do czyszczenia podłóg przemysłowych.

Wystarczy wypróbować odtłuszczacz do czyszczenia silnika samochodu i jego powierzchni zewnętrznych, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Oba produkty można kupić w naszym sklepie internetowym auto-spa.

Kliknij tutaj i zapoznaj się z kategorią smarów i odtłuszczaczy Mafra:

Jesteśmy międzynarodowym liderem w zakresie produktów i dostaw do myjni samochodowych. Odkryj nasze produkty i rozwiązania dotyczące wszystkich operacji myjni samochodowych: mamy urządzenia do mycia samochodów dla profesjonalistów i przemysłu.