BLOG MAFRA

Jak wyczyścić silnik samochodu odtłuszczaczem

Zewnętrzna powierzchnia auta, silnik oraz części mechaniczne, są podatne na zabrudzenia m.in. olejami, smogiem, owadami, smołą, czy smarami.

Aby wyczyścić silnik samochodowy, potrzebny jest odpowiedni odtłuszczacz, który dodatkowo skutecznie usunie zabrudzenia z zewnętrznej części auta i nie uszkodzi czyszczonych elementów.

Poniżej przedstawiamy kroki, które należy wykonać, aby prawidłowo wyczyścić silnik samochodu:

Przeprowadź czyszczenie w przestronnym miejscu, jeśli możesz, zrób to w myjni samochodowej. Ważne, aby brud wypływający z silnika, nie spływał bezpośrednio na ziemię, ale był odprowadzany do odpowiednich układów zbierających.

Zabezpiecz układy elektryczne silnika zakrywając je plastikiem – możesz użyć zwykłej torby na zakupy.

Zabezpiecz wlot powietrza przed dopływem wody.

Spryskaj silnik samochodowy odtłuszczaczem HP 12, którym możesz wyczyścić również inne części auta – jest to preparat uniwersalny i idealnie nada się do czyszczenia każdej powierzchni. Możesz także skorzystać ze środka do mycia SUPERMAFRASOL, który poradzi sobie z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami.

Użyj wilgotnej ściereczki, sprężonego powietrza lub spłucz preparat wodą.

Poczekaj aż silnik wyschnie.

Zdejmij założone zabezpieczenia.

Szybki i łatwy w użyciu odtłuszczacz czy bardziej energiczny odtłuszczacz, który wymaga większej uwagi w aplikacji?

Tak, jak wspomnieliśmy, odtłuszczacz HP 12 to już gotowy, szybki i łatwy w użyciu odtłuszczacz do bezpiecznego stosowania na silniku i na zewnętrznych powierzchniach samochodu lub pojazdu. Jego formuła została zaprojektowana tak, aby oddziaływać na mechaniczne części silnika, zewnętrzne tworzywa sztuczne, profile aluminiowe, czyszcząc rurę wydechową i maskę samochodu.

HP 12 jest łatwy w użyciu, ponieważ wystarczy spryskać go bezpośrednio na miejsca pokryte smarem, a następnie przetrzeć wilgotną szmatką, bez konieczności spłukiwania, chyba że trzeba sięgnąć do głębszych części silnika.

Z kolei SUPERMAFRASOL, nasz bestseller, to środek o znacznie większej sile czyszczącej i  trzeba go rozcieńczać – ale dzięki temu może służyć na lata. Wyeliminuje każde zabrudzenie.

SUPERMAFRASOL to odtłuszczacz przeznaczony do użytku profesjonalnego, zdolny do usuwania tłuszczu, oleju, smogu, owadów, oleju napędowego, brudu i plam. W samochodzie może być stosowany jako detergent do mycia silnika samochodu, czyszczenia felg, a także usuwania „filmu drogowego” karoserii. W zależności od stosowanego rozcieńczenia.

SUPERMAFRASOL ma również zastosowanie profesjonalne i jest wykorzystywany w warsztatach, przemyśle, transporcie, na placach budowy. Doskonale nadaje się do czyszczenia podłóg przemysłowych.

Oba te produkty można znaleźć w naszej ofercie!

Jesteśmy międzynarodowym liderem w zakresie produktów i dostaw do myjni samochodowych. Odkryj nasze produkty i rozwiązania dotyczące wszystkich operacji myjni samochodowych: mamy urządzenia do mycia samochodów dla profesjonalistów i przemysłu.