BLOG MAFRA

Jak usunąć żywicę z karoserii

Usuwanie żywicy z karoserii to zadanie, które należy traktować bardzo poważnie. To „czerwony alarm” w sezonie letnim!

Jeśli parkujesz pod drzewami lub w ich pobliżu, bardzo prawdopodobne jest, że na karoserii pojawią się krople żywicy, które pozostawione do wyschnięcia na długi czas, mogą poważnie uszkodzić lakier.

Na forach oraz portalach internetowych, znajdziesz sugestie dotyczące „najlepszych środków” do usuwania żywicy z samochodu. Detergenty do zmywania naczyń, odtłuszczacz, aceton i woda z detergentem, alkohol, benzyna - to tylko niektóre ze stosowanych sztuczek. Ich użycie z pewnością może być skuteczne, ale niestety nie obejdzie się bez uszkodzenia lakieru samochodu.

Kolejnym polecanym w internecie sposobem, jest użycie oliwy z oliwek. Z pewnością nie bez przyczyny jest używana do sałatek, a nie w warsztatach samochodowych, jako środek mający poskromić żywicę z karoserii – oliwie mówimy stanowcze NIE! Tak samo w przypadku papieru ściernego i ściernych gąbek – na karoserii mogą powstać rysy, które nie będą wyglądać estetycznie.

Zaufaj profesjonalistom i dedykowanym środkom do usuwania żywicy. 

RESIN OFF, stworzony przez laboratoria MA-FRA, jest specjalnie zaprojektowanym środkiem do usuwania żywicy z karoserii i usuwania śladów owadów. Delikatne części samochodu i lakier będą całkowicie nienarażone na uszkodzenia. Można go używać bez najmniejszego wysiłku: wystarczy spryskać go bezpośrednio na zabrudzone miejsca w samochodzie, a dzięki jego właściwościom czyszczącym plamy z żywicy i komarów natychmiast się rozpuszczą - bez konieczności pocierania!

RESIN OFF to produkt niezbędny w bagażniku Twojego samochodu. Jest niezastąpiony w rozwiązywaniu nieprzewidzianych sytuacji, szczególnie w sezonie letnim lub jesiennym, gdzie łatwo o zabrudzenia karoserii.

Bądź zawsze przygotowany, na każdą okoliczność. Zadbaj o swoją karoserię!

Jesteśmy międzynarodowym liderem w zakresie produktów i dostaw do myjni samochodowych. Odkryj nasze produkty i rozwiązania dotyczące wszystkich operacji myjni samochodowych: mamy urządzenia do mycia samochodów dla profesjonalistów i przemysłu.