BLOG MAFRA

Jak usunąć rysy z karoserii

Czasami na karoserii naszego samochodu pojawiają się tajemnicze rysy. Wynikają one zazwyczaj ze zwykłych, codziennych czynności. Dobrą wiadomością jest to, że możemy je łatwo usunąć bez konieczności składania wizyty w warsztacie. Sami możemy przywrócić naszemu samochodowi pożądany połysk.

Najpierw musisz określić obszar zarysowania i jego głębokość. Na karoserii występuje wiele rodzajów zadrapań, od śladów po pedałach roweru, od chwytów skuterów i motocykli, po ślady lakieru po zderzakach lub drzwiach innych samochodów. Bez obaw, usuwanie rys na samochodzie jest możliwe.

Krok 1: Sprawdź uszkodzony obszar w dobrze oświetlonym otoczeniu, aby zobaczyć głębokość zarysowania. Zarysowania często nie przechodzą przez farbę i można je szybko, i łatwo usunąć. Jeśli natomiast są głębokie, trzeba podjąć ostateczne środki i udać się do warsztatu samochodowego.

Krok 2: Dokładnie umyj miejsce zadrapania wodą z mydłem i gąbką, a następnie weź czystą szmatkę i osusz obszar. Ważne, aby po mydle nie pozostały żadne smugi.

Krok 3. Aby usunąć rysy z samochodu szybko i skutecznie, proponujemy dwie opcje:

1. pasta do usuwania rys RIMUOVI GRAFII z dołączonym aplikatorem z mikrofibry. Dzięki temu produktowi usuniesz powierzchniowe rysy oraz lekkie zadrapania. Ten kompleksowy i precyzyjny zestaw do pielęgnacji, zawiera środki polerujące, które zadbają dodatkowo o lakier, nadając mu nowy, świeży ton oraz połysk. RIMUOVI GRAFII będzie idealnym wyborem dla każdego rodzaju powierzchni. 

2. FLASH BRIGHT z gąbką wzmacniającą połysk. To agent specjalny w walce z drobnymi zadrapaniami, ale także z lekkimi utlenieniami z chromu, mosiądzu, stali oraz aluminium! Twój pojazd zyska dodatkową ochronę przed powstawaniem rdzy oraz przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Pożegnaj się z zarysowaniami już teraz. RIMUOVI GRAFII oraz FLASH BRIGHT są gotowe do pracy, znajdziesz je w naszej ofercie!

Jesteśmy międzynarodowym liderem w zakresie produktów i dostaw do myjni samochodowych. Odkryj nasze produkty i rozwiązania dotyczące wszystkich operacji myjni samochodowych: mamy urządzenia do mycia samochodów dla profesjonalistów i przemysłu.