BLOG MAFRA

Jak usunąć rysy z karoserii?

Czasami na karoserii naszego samochodu pojawiają się „tajemniczo” rysy, wynikające z najczęstszych czynności, jakie wykonujemy na co dzień: zużycie, parkowanie, drobne nierówności.

Dobrą wiadomością jest to, że możemy je łatwo usunąć bez konieczności korzystania z warsztatu i tym samym przywrócić naszemu samochodowi pożądany połysk.

Usuwanie rys z karoserii to operacja wymagająca uwagi, jeśli chcemy osiągnąć satysfakcjonujący efekt.

Najpierw musisz określić zakres zarysowania. Na karoserii występuje wiele rodzajów zadrapań, od śladów po pedałach, od chwytów skuterów i motocykli, po ślady lakieru po zderzakach innych samochodów. Możliwe jest łatwe usuwanie rys na samochodzie, zwracając uwagę na wykonywane operacje.

Krok 1: Sprawdź uszkodzony obszar w dobrze oświetlonym otoczeniu, aby zobaczyć głębokość zarysowania. Zarysowania często nie przechodzą przez farbę i można je szybko i łatwo usunąć. Jeśli natomiast wbiją się w dno, rozwiązanie nie jest łatwe i trzeba udać się do warsztatu samochodowego.

Krok 2: Dokładnie umyj miejsce zadrapania wodą z mydłem i gąbką, a następnie weź czystą szmatkę i przetrzyj obszar, nie pozostawiając smug.

Krok 3. Aby usunąć rysy z samochodu, konieczne jest zatem użycie produktu takiego jak RIMUOVI SCAFFI SPECIAL KIT firmy Mafra, który usuwa rysy i mikrorysy na całej karoserii. Produkt nadaje się do każdej karoserii, jest bezpieczny dla lakieru, usuwa lekkie i powierzchowne rysy oraz zmiękcza najgłębsze rysy.

Czy problem nadal nie został rozwiązany? Wypróbuj pastę do szlifowania samochodów.

Również użycie samochodowej pasty ściernej do usuwania rys z karoserii nie jest złym pomysłem!

Mafra ABRASIVE PASTE pozwala w krótkim czasie wyeliminować drobne rysy z karoserii. Pasta ścierna jest idealna na utlenione i skorodowane lakiery, na plamy smoły, resztki gumy, do usuwania klejów z samochodu, śladów po żwirze drogowym lub śladów lakieru spowodowanych małymi nierównościami. Jest to produkt bardzo wysokiej jakości, łatwy w użyciu i aplikacji oraz szybkoschnący. Jest to średnio drobna pasta ścierna, która w ciągu kilku minut usuwa rysy, drobne niedoskonałości i utlenienia ze wszystkich lakierów.

Po wykonaniu tych operacji z pewnością nasze oko nie będzie już dostrzegać zadrapania iw Twoim dniu (i na Twoim samochodzie) światło powróci.

Jesteśmy międzynarodowym liderem w zakresie produktów i dostaw do myjni samochodowych. Odkryj nasze produkty i rozwiązania dotyczące wszystkich operacji myjni samochodowych: mamy urządzenia do mycia samochodów dla profesjonalistów i przemysłu.